Nemzetközi RANEPA Konferencia

Biztos mindannyiunknak feltűnt már, hogy az utóbbi években a környezettudatosság és a megújuló energiaforrások használata egyre inkább nagyobb szerepet játszik az életünkben.
🌳 Évekkel ezelőtt, amikor ez irányú kutatásaimat kezdtem meg, sokat gondolkodtam, hogy milyen lehetőségek segítségével lehetne még ezt a fajta szemléletmódot erősíteni, például a fiatalabb korosztály, az önkormányzatok és a lakosság körében.
🌳 A kutatói életmódhoz hozzátartozik a nemzetközi konferenciákon való részvételek és a szakfolyóiratokban való publikálások, amelyek nagymértékben elősegítik ezen folyamatok erősödését.
👨‍💼 Ezért is éreztem úgy, hogy muszáj megosztanom azt a megtisztelő felkérést , hogy a Moszkvában (online) megtartott, 4. Nemzetközi RANEPA Konferencián mutathattam be eddigi kutatásaim legfőbb eredményeit, olyan nevek mellett, mint Pfizer, DeLonghi, Bosch, Sber. A szervezőknek annyira megtetszett a téma és a kutatás, hogy a weboldalon elérhetővé tették az előadásomat a nyilvánosság számára is, ami egy külön elismerés számomra.
Remélem, hogy a következő időszakban már nem csak elméletben, de a gyakorlati módszerekbe átültetve is sikerül majd ezeket megvalósítani!

Híd lehetne az online kommunikáció az oktatásban

Korunk egyik nagy kérdése, hogy a közösségi médián csüngő fiatalok számára miként lehet érdekessé tenni olyan fajsúlyos témákat, mint a környezetvédelem vagy a megújuló energiaforrások használata.
 
Egy felmérés alapján úgy tűnik, hogy a kíváncsiság megvan bennük, környezettudatosságuk erősítéséhez azonban sokkal több nekik szóló online tartalomra is szükség volna.
 
Tovább olvashatja a cikket a következő linken: